Targi pracy 25.11.2014r.

W dniu 25.11.2014r. odbyły się kolejne Jesienne Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy oraz Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Elżbiety Malinowskiej targi odbyły się w siedzibie Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie. W sprawny przebieg imprezy zaangażowali się pracownicy i uczniowie szkoły.

Targi pracy zostały otwarte przez dyr. Powiatowego Urzędu Pracy – Danutę Świetlik i dyr. szkoły – Elżbietę Malinowską. W powitaniu Panie wyraziły swoje nadzieje, że targi pracy przyczynią się do poprawy sytuacji na rynku pracy.

 

Na targi pracy Powiatowy Urząd Pracy zaprosił pracodawców, instytucje działające na rzecz przeciwdziałania bezrobociu, bezrobotnych oraz osoby poszukujące pracy.

Zaproszenie na targi pracy przyjęła firma ACTION S.A. proponując prace na stanowiska: konserwator/elektryk, magazynier, sprzątaczka, pracownik gospodarczy, specjalista ds. sprzedaży – młodszy handlowiec, asystent działu, technik/serwisant; AUTOMOTIVE ASSEMBLY SYSTEMS Sp. z o. o. stanowiska: pracownik wsparcia produkcji – pakowanie kosmetyków, operator wsparcia produkcji, magazynier; AVIVA S.A. XXVI oddział Warszawa stanowiska: manager zespołu, doradca ds. ubezpieczeń i inwestycji, telemarketer; BENETT PEOPLE Sp. z o. o. - pracownik magazynowy/ kompletacja zamówień; Adco Corporation i D.O.G Sp. z o. o. - krojczy, szwaczka, szewc-monter, kierowca, pracownik biurowy, handlowiec w branży obuwniczej, projektant – konstruktor, pracownik ogólnobudowlany, pracownik ds. wykończeniowych, tynkarz, murarz; MARCPOL – kadra kierownicza, kasjer – sprzedawca, sprzedawca; Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP – kasjer  w markecie, pracownik ochrony, pracownik wykładający towar na półkach, konsultant telefoniczny; REAL Sp. z o. o. - kasjer, rzeźnik, pracownik obsługi stoiska; R.RUDNIK Transport i Spedycja – kierowca międzynarodowy samochodu dostawczego DMC 3,5T, spedytor/dyspozytor; SERTA Polska Sp. z o. o. - operator CNC; firma TDP Sp. z o. o.  proponująca pracę na stanowiska ślusarz i spawacz oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa Mokotów.
WKU przedstawiło propozycję pracy w charakterze żołnierza zawodowego.
Propozycję zatrudnienia pracowników na kontrakty we Francji przedstawiła również firma EWJAN; poszukując pracowników na stanowiska: monter płyt gipsowo – kartonowych, glazurnik, malarz, hydraulik, elektryk oraz stolarz.

Propozycje pracy skierowała do osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności firma ENVISTAR Sp. z o. o., która proponowała prace na stanowisko: kasjer – sprzedawca, pracownik hali, pracownik działu obsługi klienta i magazynier.


 

Na targach pracy zaprezentowała się również piaseczyńska firma reklamowa  EBK B.Dobrowolska.

Pani prezes prowadziła grupowe rozmowy z uczniami klas maturalnych dotyczące profilu działalności jej firmy.


 

Ofertę szkoleniową przedstawił Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Ośrodek Szkolenia Operatorów Maszyn; proponując kursy na operatorów maszyn do robót ziemnych, budowlanych i drogowych.

Uczestnicy targów pracy mogli zapoznać się również z ofertą szkoleniową firm: Systema oraz Bussines Inspiration.  Projekt realizowany przez pierwszą firmę  AK@DEMIA ICT” bezpłatne szkolenia komputerowe to oferta skierowana do osób bezrobotnych przez okres co najmniej ostatnich 6 miesięcy, w wieku 25 -64 lata zamieszkałych na terenie województwa mazowieckiego . Natomiast projekt realizowany przez Bussines Inspiration -  „MAMY na językach” przewiduje udział kobiet zamieszkałych na terenie Mazowsza, w wieku 25 do 64 lat, powracających lub wchodzących po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i/lub wychowaniem dzieci, w szkoleniach z j. Angielskiego.


 

Ofertę edukacyjną przedstawiło Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” Sp. z o. o.

 

Z propozycją doradztwa edukacyjnego wystąpiło Stowarzyszenie SPOZA realizujące

w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Piasecznie Projekt Broker Edukacyjny.

 

Bezpłatnych porad i konsultacji z zakresu prawa pracy udzielali pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy, natomiast doradcy klienta Powiatowego Urzędu Pracy informowali o możliwościach zatrudnienia i sytuacji na lokalnym rynku pracy, a doradca zawodowy przeprowadzał indywidualne rozmowy doradcze.


 

Frekwencja na targach była wysoka; oprócz osób poszukujących pracy targi odwiedzili uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie.

Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie dziękuje wszystkim za udział w tym ważnym wydarzeniu

w powiecie i już teraz zaprasza na kolejne Targi w 2015 roku.


 

Metryka strony
Data publikacji : 26.01.2015
Rejestr zmian
Osoba publikująca: Karol Wiśniewski
Autor : Karol Wiśniewski
Liczba wejść: 5338